Rezervace pokojů

Datum
Vyberte počet apartmánů o které máte zájem
Uveďte např. počet osob, zda chcete snídaně, obědy, večeře, přistýlky, dětskou postýlku atd...
CAPTCHA
Toto omezuje SPAM od automatizovaných spamových robotů.

Aktivní turistika

Okolí penzionu Javorský mlýn nabízí širokou škálu aktivní turistiky, to díky rozsáhlé síti značených tras jak pro pěší turistiku tak i pro cykloturistiku. Cyklotrasy vedou po méně frekventovaných silničkách a dobře sjízdných polních či lesních cestách, kde uvidíte nádherné krajinné scenérie snoubené s historickými zajímavostmi a památkami.

Naleznete zde i vhodná místa pro horolezectví nebo paragliding. V okolí je velké množství koupališť i rybníků, kde je možné provozovat například projížky na lodích nebo potápění. V krásné okolní přírodě můžete houbařit nebo rybařit. V zimní sezóně jsou k dispozici zimní stadiony, sjezdovky s lyžařskými vleky i běžecké tratě.

Portál Lázně Bělohrad - Tipy na výlet (vycházky, cyklotrasy...)

Tipy na výlety v okolí penzionu

Lázně Bělohrad poskytují ozdravné procedury, které Vám pomůžeme zprostředkovat. Ze mlýna jsou časově a vzdálenostně dostupné místa jako Jičín - město pohádky, Prachovské skályČeský ráj, ZOO Dvůr Králové. Krkonošská lyžařská střediska (Herlíkovice cca 40 minut). Pro méně náročné lyžaře okolí nabízí několik upravovaných sjezdovek.

Městys Pecka, malebné městečko které se nachází cca 5km od našeho mlýna. Pecka je známá především krásným hradem. Za pozornost také stojí návštěva podhradí, kde  na náměstí určitě navštivte GALERII KREDUM, kde mimo jiné nabízejí suvenýry z pecek www.PeckyzPecky.cz a kované šperky z oceli damasteel.

Pecka Pecka Pecka
obrázky: městys Pecka

Historické památky v Českém ráji

  • Zámky: Hrubý Rohozec, Hrubá Skála, Humprecht, Jičín, Jičíněves, Kamenice, Mnichovo Hradiště a Sychrov.
  • Hrady a zříceniny: Brada, Bradlec, Drábské světničky, Frýdštejn, Chlum, Kavčiny, Kost, Kozlov, Kumburk, Pařez, Rotštejn, Staré Hrady, Trosky, Valdštejn, Valečov, Veliš, Vranov, Zásadka, Zbirohy.

Odkazy na stránky s tipy z okolí